20-lecie Kombatanta
17 września 2021
20-lecie Kombatanta

Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia. Uroczyste spotkanie z tej okazji zorganizowano 16 września w siedzibie placówki.

Ten okrągły jubileusz wspólnie świętowali mieszkańcy Domu, pracownicy oraz zaproszeni goście. W imieniu Powiatu Legionowskiego życzenia, podziękowania oraz gratulacje dyrektor Annie Kaczmarek, personelowi oraz pensjonariuszom osobiście złożyli starosta Sylwester Sokolnicki, członek zarządu Artur Stankiewicz i radny Rady Powiatu Zenon Kuska, w prezencie przekazując zestaw mebli wypoczynkowych, które ustawiono w holu placówki. W programie spotkania znalazła się także msza święta w intencji mieszkańców, pracowników i zgormadzonych. Nie mogło zabraknąć również tortu, który nie tylko był pyszny, ale też pięknie się prezentował. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbał nieporęcki zespół Młodzież 50+.

16 grudnia 1998 roku poświęcono i wmurowano kamień węgielny pod budowę Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”, który rozpoczął działalność we wrześniu 2001 roku. Przez dwie dekady przebywało tu łącznie 426 osób. - Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” to przede wszystkim mieszkańcy. Personel otacza ich wszystkich opieką, troską i serdecznością. Mieszkańcy znajdują tutaj nowe przyjaźnie, rozwijają swoje pasje i zainteresowania. To nie sztuka zbudować dom, sztuką jest nadać mu duszę i to staramy się czynić każdego dnia – mówiła podczas uroczystości dyrektor DPS „Kombatant” Anna Kaczmarek.