30 lat samorządu terytorialnego w Polsce
27 maja 2020
30 lat samorządu terytorialnego w Polsce

Obchodząc dzisiaj Dzień Samorządu Terytorialnego jednocześnie świętujemy 30. rocznicę odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce. Dokładnie 30 lat temu, 27 maja 1990 r. odbyły się pierwsze w powojennej Polsce w pełni wolne wybory do Rad Gmin i Rad Miejskich.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i 30. rocznicy odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce życzymy mieszkańcom Powiatu Legionowskiego kolejnych lat rozwoju naszej wspólnoty lokalnej. Racjonalnie i z odpowiedzialnością za Małą Ojczyznę wykorzystujmy potencjał materialny i społeczny. Obyśmy za 10 lat, podczas świętowania kolejnego jubileuszu, patrząc wstecz widzieli kolejny etap, który pokonaliśmy zmieniając na korzyść całe nasze otoczenie.