Akcja krwiodawstwa pod Starostwem
27 maja 2020
Akcja krwiodawstwa pod Starostwem

1 czerwca w godzinach 9.00 - 13.00 na parkingu pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Legionowie zostanie ustawiony ambulans do pobierania krwi. Zachęcamy do oddania krwi i tym samym podzielenia się z potrzebującymi tym bezcennym lekiem.

Pandemia koronawirusa nie zmniejszyła zapotrzebowania na krew, a wręcz przeciwnie. Zawieszenie akcji krwiodawstwa oraz dyskwalifikacja niektórych dawców sprawiły, że deficyty w bankach krwi są znaczące. Centra krwiodawstwa wprowadziły dodatkowe procedury, dzięki którym oddawanie krwi jest nadal całkowicie bezpieczne, stąd apel o nierezygnowanie z oddawania krwi.

Organizatorami akcji krwiodawstwa są Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Legion" i Powiat Legionowski w ramach zadania publicznego pn. „Krzewienie idei krwiodawstwa wśród mieszkańców Powiatu Legionowskiego w 2020 r.”