Akcja krwiodawstwa pod Starostwem
24 sierpnia 2020
Akcja krwiodawstwa pod Starostwem

W najbliższy wtorek, 25 sierpnia w godzinach 8-12 pod Starostwem Powiatowym w Legionowie stanie ambulans do poboru krwi. Wszystkich, którzy chcą i mogą oddać krew, zachęcamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji.

Zapraszamy szystkich, którzy chcą i mogą oddać krew, szczególnie teraz, w dobie pandemii, gdzie na długi czas wstrzymane były wszelkie akcje krwiodawstwa. Pandemia nie zmniejszyła zapotrzebowania na krew a wręcz przeciwnie, w związku z dyskwalifikacją określonej liczby dawców krew jest jeszcze bardziej potrzebna.
Centra krwiodawstwa wprowadziły dodatkowe procedury, które sprawiają, że oddawanie krwi jest nadal bezpieczne.
Prosimy abyście nie rezygnowali z oddawania krwi jeżeli przeciwwskazania zdrowotne Was nie dotyczą. Liczymy na Was.
Akcja realizowana jest przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Legion" i współfinansowana ze środków Powiatu Legionowskiego w ramach zadania publicznego pn. „Krzewienie idei krwiodawstwa wśród mieszkańców Powiatu Legionowskiego w 2020 r.”