Aktywator Inicjatyw Sąsiedzkich – zagłosuj na najlepszy projekt
19 lipca 2022
Aktywator Inicjatyw Sąsiedzkich – zagłosuj na najlepszy projekt

Trwa głosowanie w konkursie „Aktywator Inicjatyw Sąsiedzkich”, który jest elementem realizowanego przez Stowarzyszenie Dobra Fala projektu pn. „Przewodnik aktywności społecznej. W krainie Jeziora Zegrzyńskiego”.

W ramach konkursu złożono 6 ciekawych pomysłów na realizację projektów na rzecz społeczności sąsiedzkich, które opisane zostały szczegółowo na stronie dziejesie-legionowski.pl. Są to:
1.    Wydanie sąsiedzkiego, specjalnego numeru czasopisma „DZIAŁAMY LOKALNIE”
2.    Sąsiedzka ławeczka pełna uczuć w Kałuszynie
3.    Organizacja spotkań dla miłośników gier planszowych
4.    Wyjazd integracyjny (spływ kajakowy, grill)
5.    Zaadoptuj zabytek
6.    Piknik integracyjny dla seniorów i uczestników WTZ św. Rity

Inicjatywy, które otrzymają dofinansowanie, realizowane będą w terminie 31 sierpnia -15 listopada 2022 r. Maksymalna kwota wsparcia inicjatywy to: 1000,00 zł. Wnioskodawcy mają szansę otrzymać dodatkowe środki w wysokości 500 zł na realizację swoich inicjatyw. Zostaną one przyznane tym projektom, które zdobędą najwięcej głosów w głosowaniu prowadzonym na stronie: https://dziejesie-legionowski.pl/2022/07/18/aktywator-inicjatyw-sasiedzkich-glosowanie/
Ankieta dostępna będzie do 17 sierpnia, do godz.12.00. Wśród głosujących rozlosowane zostaną upominki.

Celem konkursu jest wsparcie realizacji inicjatyw oddolnych, realizowanych przez mieszkańców powiatu legionowskiego. Skierowany jest do osób chcących wprowadzić w życie pomysły na rzecz mieszkańców miasta, dzielnicy, osiedla, członków społeczności szkolnej, senioralnej czy grupy skupiającej mieszkańców o zbliżonych zainteresowaniach. Partnerami tych grup mogą być koła wolontariatu, szkoły, rady osiedli, parafie i organizacje pozarządowe i samorządowe oraz instytucje kultury. Wsparcie udzielone w ramach konkursu może zostać przeznaczone na przedsięwzięcia o charakterze animacyjnym, towarzyskim, kulturalnym, ekologicznym, artystycznym, krajoznawczym, sportowym, patriotycznym, historycznym lub poprawiającym estetykę otoczenia.