Artystycznie w Serocku
11 października 2021
Artystycznie w Serocku

Jesień w Serocku rozpoczęła się serią kulturalnych wydarzeń, które Powiat Legionowski wsparł i objął patronatem starosty Sylwestra Sokolnickiego.

Już po raz czwarty Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku gościło lokalnych artystów podczas Nadnarwiańskich Spotkań ze Sztuką. 26 września prace z różnych dziedzin zaprezentowali twórcy związani z Serockiem i jego okolicami. Goście spotkania mogli obejrzeć obrazy Hanny Makowskiej-Strzałkowskiej, mozaiki i witraże Anny Jankowskiej vel Pankowskiej, fotografie Ewy Fane oraz rzeźby Mirosława Kielaka. Spotkanie poprowadził Jarosław Wasik, piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Zwieńczeniem imprezy był koncert Kasi Kuceł z zespołem. Kolejne spotkanie planowane jest za rok.

Z kolei 10 października CKiCz rozpoczęło kolejną edycję cyklu pn. „Muzyczne Podwieczorki”. Przed publicznością wystąpiła Anna Osmakowicz w jubileuszowym koncercie z okazji 35-lecia pracy artystycznej. Artystka zaprezentowała klimatyczne ballady jazzowe, piosenki autorskie oraz kompozycje m.in. T. Prejznera i J.Nettera, do tekstów W. Szymborskiej, W. Młynarskiego i J. Kofty. Na scenie, gościnnie wystąpiła Klaudia Abramowicz, a przy fortepianie zasiadł Paweł Stawiński. Wydarzenie zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem „Instytut Muzyki Dawnej”.

Spotkania z muzyką klasyczną cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności. „Muzyczne Podwieczorki” odbywają się raz w miesiącu. Na najbliższe koncerty zapraszamy 14 listopada i 12 grudnia

Fot. CKiCz w Serocku