lekarz
19 lipca 2021
Bezpłatne badania dla mieszkańców

Także w tym roku Powiat Legionowski zaprasza mieszkańców na bezpłatne badania przesiewowe w kierunku niektórych chorób nowotworowych. Zapisy już trwają.

W ofercie znajduje się akcja wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Mieszkańcy w wieku 50-75 lat niezależnie od wywiadu rodzinnego oraz w wieku 25-49 lat z obciążonym wywiadem rodzinnym mogą skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym z możliwością pobrania wycinków do badań histopatologicznych.

Szczegóły programu: tutaj

Ponadto realizowany jest program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów gruczołu krokowego, skierowany do panów w wieku 55-69 lat. W jego ramach przeprowadzane są konsultacje lekarskie wraz z badaniem per rectum oraz wykonywane badania krwi w celu oznaczenia markera raka prostaty – PSA całkowitego.

Szczegóły programu: tutaj

Z kolei dla mieszkanek powiatu w wieku 40-49 lat przygotowano bezpłatne badania mammograficzne. Dodatkową profilaktyką przeciwnowotworową objęte zostaną panie w wieku 25-49 lat, dla których przygotowano warsztaty edukacyjne oraz instruktaż samobadania piersi.

Szczegóły programu: tutaj

Badania wykonywane są w MEDIQ Legionowo (ul. Piłsudskiego 20). Zapisy pod numerem telefonu: 22 774 26 40.

Zapraszamy.

fot.: Tło zdjęcie utworzone przez snowing - pl.freepik.com