Budowa Liceum w Stanisławowie Pierwszym
13 grudnia 2022
Budowa Liceum w Stanisławowie Pierwszym

Zakończył się pierwszy etap budowy siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym. Przed nadejściem zimy osiągnięty został stan surowy zamknięty. Teren budowy odwiedzili starosta Sylwester Sokolnicki i wójt Maciej Mazur.

Stoją już ściany budynku, obiekt jest przygotowany do prowadzenia robót wewnątrz, ma wykonaną stolarkę okienną i drzwiową. Na zewnątrz wykonywane są obróbki blacharskie. Teraz większość prac prowadzonych będzie w środku. Zakończono montaż instalacji elektrycznych, rozpoczęto prace hydrauliczne oraz docieplenia elewacji i posadzek. Na ukończeniu są roboty tynkarskie.

Największa zaplanowana na ten i przyszły rok inwestycja Powiatu Legionowskiego trwa od kwietnia i realizowana jest zgodnie z harmonogramem. Wartość całego zadania to 19 189 599,00 zł, z czego 16 311 159,15 zł pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Wkład własny Powiatu wynosi 2 878 439,85 zł, w tym 500 tys. zł dotacji od Gminy Nieporęt.