Budowa szpitala idzie pełną parą
11 grudnia 2019
Budowa szpitala idzie pełną parą

Na budowie szpitala w Legionowie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Placówka ma przyjąć pierwszych pacjentów w drugim kwartale 2022 roku.

Budowa szpitala w Legionowie ruszyła w pierwszej połowie października i przebiega bez zakłóceń. Obecnie wykonywane są betony podkładowe, prace przy posadowieniu obiektu, instalowane jest uziemianie fundamentowe budynku i system kanalizacji podposadzkowej. W dalszym ciągu wykonywane jest zbrojenie oraz betonowanie ścian i stropów poziomu minus jeden. Nad budową górują dwa żurawie wieżowe niezbędne do prowadzenia prac budowlanych.

Nowo powstały obiekt stanie się filią Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. W pięciokondygnacyjnym budynku z garażem podziemnym utworzone zostaną kliniki: kardiologiczna, chirurgiczna, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczna i ginekologiczno. Funkcjonować będzie izba przyjęć oraz blok operacyjny.

Podstawowym źródłem finansowania przedsięwzięcia są środki resortu obrony narodowej. Szacunkowy całkowity koszt inwestycji to ponad 160 mln zł.