Ciąg pieszo-rowerowy w Komornicy oficjalnie otwarty
15 maja 2019
Ciąg pieszo-rowerowy w Komornicy oficjalnie otwarty

Już od kilku tygodni chodnik z dopuszczonym ruchem rowerowym w Komornicy na odcinku od ul. Przedpełskiego do ul. Pogodnej służy okolicznym mieszkańcom. Teraz przyszedł czas na jego oficjalne otwarcie.

Przedstawiciele władz Powiatu Legionowskiego oraz gminy Wieliszew przecięli symboliczną wstęgę. Następnie uroczyście przetestowano nową inwestycję sprawdzając, jak się po niej jeździ rowerem, hulajnogą i na rolkach.

Inwestycja zrealizowana wspólnie przez Powiat Legionowski i Gminę Wieliszew kosztowała ponad 1 mln 250 tys. zł, z czego 225 tys. zł to wkład Gminy Wieliszew. W ramach rozbudowy, na odcinku blisko 1,2 km, powstała oświetlona ścieżka na podbudowie z kruszywa o grubości 20 cm, pokryta warstwą asfaltową.