Czas na kolędy i pastorałki
15 stycznia 2024
Czas na kolędy i pastorałki

W pierwszej połowie stycznia w legionowskiej Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odbyły się wyjątkowe, świąteczne koncerty. Wydarzenia otrzymały patronat oraz wsparcie Powiatu Legionowskiego.

W niedzielę, 7 stycznia, odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Nowodworskiej "Soli Deo" z kapelą pod dyrekcją Józefy Barbary Łuszczyńskiej. Natomiast 13 stycznia zaprezentował się zespół Gospel Rain. Chór, wspierany przez solistów i instrumentalistów, wystąpił w ramach świątecznej trasy koncertowej „Emmanuel. Pieśni o Narodzeniu”. Zgromadzeni wysłuchali kolęd i pastorałek w nowych aranżacjach, a także specjalnych utworów stworzonych na czas Bożego Narodzenia. Oba wydarzenia zgromadziły liczną publiczność.