Czyste Powietrze - będzie punkt konsultacyjny w starostwie
26 sierpnia 2020
Czyste Powietrze - będzie punkt konsultacyjny w starostwie

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie starosta legionowski Sylwester Sokolnicki oraz Prezes WFOŚiGW Marek Ryszka podpisali list intencyjny o utworzeniu w Starostwie Powiatowym w Legionowie punktu konsultacyjnego programu Czyste Powietrze.

W punkcie konsultacyjnym zainteresowanym zostaną udzielone wszelkie informacje dotyczące programu oraz zaoferowana pomoc niezbędna do złożenia wniosku o dotację do WFOŚiGW na zakup lub wymianę węzła cieplnego, pompy ciepła, kotła gazowego kondensacyjnego, kotła olejowego kondensacyjnego, ogrzewania elektrycznego, kotła na paliwo stałe (węgiel, biomasa) oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. W zależności od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym beneficjenci programu otrzymają dofinansowanie na pokrycie nawet do 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

W pierwszej połowie września pracownik starostwa zostanie przeszkolony przez specjalistów z WFOŚiGW, a punkt konsultacyjny zostanie uruchomiony w drugiej połowie miesiąca.

Powiat Legionowski jest pierwszym powiatem na Mazowszu, który podpisał list intencyjny o utworzeniu punktu konsultacyjnego w zmienionym programie Czyste Powietrze. Wnioskodawcami przedsięwzięcia są radni Koalicji Obywatelskiej i Porozumienia Samorządowego.

O programie Czyste Powietrze można przeczytać TUTAJ.

wfos logo