Dni Honorowego Krwiodawstwa
26 listopada 2021
Dni Honorowego Krwiodawstwa

Uroczystość z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa zorganizowano 25 listopada w legionowskim ratuszu.

W jej trakcie wręczono przyznawane przez prezydenta RP Krzyże Zasługi – srebrnym odznaczono pana Mieczysława Hucała, a brązowym panów Rafała Dzbańskiego, Andrzeja Jankowskiego oraz Marka Olszewskiego. Z kolei Minister Zdrowia odznaczył odznaką Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu za oddanie ponad 20 litrów krwi pana Mirosława Sadowskiego, a wyróżnił odznaką Zasłużony za Zasługi dla Ochrony Zdrowia pana Roberta Kowalewskiego.

Wręczono także odznaki Polskiego Czerwonego Krzyża w dowód uznania za wieloletnią działalność. Otrzymali je pan Grzegorz Foryszewski, pani Hieronima Czupta, pan Andrzej Jankowski, pan Wojciech Popiela i pan Andrzej Śleszyński.

Kryształowe Serce za wieloletnie oddawanie krwi otrzymali panowie Andrzej Jankowski i Wojciech Popiela.

Odznakę I stopnia Zasłużony Honorowy Dawca Krwi otrzymali: pani Jolanta Wysocka, pan Jacek Brodowski, pan Adrian Natora, pan Marek Wisznia i pan Jarosław Woźnicki. Odznakę II stopnia Zasłużony Honorowy Dawca Krwi otrzymali: pan Marcin Bałabuch, pan Marcin Guzek, pani Justyna Kaczmarska, pan Marcin Polczyński, pan Bartosz Rosiński, pan Marcin Skutnik i pan Adam Szymborski. Odznakę III stopnia otrzymali: pan Mateusz Bąk, pan Janusz Czerwiński, pan Michał Jakubiec, pani Justyna Sadurek, pan Konrad Świstek, pan Radosław Zarański i pan Krystian Maciejewski.

Podczas uroczystości poznaliśmy także wyniki konkursu plastycznego dla dzieci, a także podziękowano wolontariuszom oraz opiekunkom szkolnych Kół PCK. Starosta Legionowski otrzymał podziękowanie za wsparcie oraz szerzenie idei honorowego dawstwa krwi.

Powiat Legionowski przekazał upominki dla wyróżnionych krwiodawców.

Legionowski odział PCK w tym roku przeprowadził 25 mobilnych akcji poboru krwi, podczas których pozyskano 262 litry krwi od 617 osób.