Memoriał Wojciecha Augustynowicza - Ogólnopolski Turniej Judo
26 listopada 2021
Memoriał Wojciecha Augustynowicza - Ogólnopolski Turniej Judo

Niemal 130 zawodników rywalizowało w Ogólnopolskim Turnieju Judo, który już po raz trzeci był Memoriałem Wojciecha Augustynowicza. Zawody odbyły się 21 listopada, w Hali IŁ Capital Arena Legionowo. Całe przedsięwzięcie zostało przygotowane, aby uczcić pamięć wielkiego legionowskiego sportowca, trenera i organizatora sportu, którym był Wojciech Augustynowicz. Warto wspomnieć, że pan Wojtek ponad 50 lat temu założył jeden z pierwszych na Mazowszu klubów judo, a legionowski Klub Sportowy SAKANA może te tradycje kontynuować.

Ogólnopolski Turniej Judo zgromadził 123 zawodników w wieku 4–15 lat z sześciu polskich klubów: Yoko Ząbki z trenerem Adamem Remiarzem, Hajime z trenerką Agnieszką Chlipałą, UKS Arcus z trenerem Przemysławem Źródłem, Teksel Kingi Karwowskiej, BeFit Skierdy z trenerami Anną Tomaszewską i Maciejem Zredą oraz gospodarz KS SAKANA Legionowo (z największą, bo aż 80-osobową drużyną) z trenerami: Anną Kuźmińską, Anną Tomaszewską, Maciejem Zredą oraz Jackiem Kuźmińskim. Zawodnicy przystąpili do rywalizacji w ponad 40 kategoriach walcząc o medale i drobne upominki przygotowane dla wszystkich wojowników tak, aby nikt nie pojechał do domu z pustymi rękoma.
Zawodnicy toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Jako że judo to sport oparty na bezpiecznych technikach samoobrony, można było oglądać pełną emocji i zaangażowania rywalizację, którą świetnie prezentowali zarówno ci najmniejsi, jak i nieco starsi.
Po zakończeniu zawodów wychowanka klubu SAKANA Oliwia Kuźmińska wraz z grupą koleżanek i kolegów zaprezentowała układ łączący taniec i judo. Po pokazie syn pana Wojtka - Michał - oraz pierwsi wychowankowie - Włodzimierz Bobrek i Krzysztof Bliżewski - uczestniczyli w ceremonii dekoracji, w której wszyscy judocy zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami. Dobrze, że tak udane święto legionowskiwgo judo zakończyło się bez urazów.

/źródło: Jacek Kuźmiński/