Doradzają na przyszłość
13 marca 2023
Doradzają na przyszłość

Doradcy z Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie ruszyli w teren i pomagają uczniom powiatowych szkół w podjęciu decyzji związanych z wyborem ścieżki zawodowej.

Współczesna młodzież już w młodym wieku staje przed ważnymi wyborami, które wymagają podpowiedzi i wskazania odpowiedniej ścieżki. Wychodząc naprzeciw potrzebom, doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie wspierają uczniów w świadomym planowaniu kariery i podjęciu roli zawodowej, wyposażając ich w wiedzę na temat reguł i trendów rządzących rynkiem pracy. W lutym doradca zawodowy przeprowadził spotkanie grupowe z uczniami klas maturalnych II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie. W marcu doradcy zawodowi będą realizować kolejne spotkania z młodzieżą, m.in.: z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Legionowie oraz z uczniami klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Chotomowie.