Inauguracyjny Podwieczorek
14 marca 2023
Inauguracyjny Podwieczorek

Pierwszy z czterech tegorocznych „Muzycznych podwieczorków” odbył się 12 marca.

Zgromadzona w niedzielne popołudnie publiczność mogła wysłuchać utworów znakomitych kompozytorów oraz kompozycji własnych w wykonaniu pianisty Aruto Matsumoto. Zabrzmiały m. in. dzieła Maurica Ravela, Fryderyka Chopina, Claudea Debussy’ego oraz autorskie: „Nokturn”, „Mirage” i „Taka”(wodospad). Aruto Matsumoto jest muzykiem nie tylko wielokrotnie nagradzanym, ale i wszechstronnym. Jego utwory usłyszeć można zarówno podczas występów, a także w filmach i grach wideo. Koncertuje w Polsce i za granicą.

Kolejne koncerty odbędą się 11 czerwca, 8 października oraz 10 grudnia, w sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku przy ul. Pułtuskiej 35.

Cykl koncertów muzyki klasycznej organizowany jest przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku we współpracy ze Stowarzyszeniem Instytut Muzyki Dawnej oraz realizowany dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Legionowskiego.

fot. CKiCz w Serocku