DPS z dodatkiem
24 listopada 2020
DPS z dodatkiem

Powiat Legionowski pozyskał środki zewnętrzne na wypłatę dodatków do wynagrodzeń dla personelu niemedycznego Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie oraz zakup doposażenia stanowiącego wsparcie w stosowaniu zaleceń sanitarnych w placówce.

14 października Powiat Legionowski zawarł z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej umowę na realizację grantu, który w całości zrealizowano w październiku i listopadzie.
Wsparciem finansowanym objęto 33 pracowników DPS „Kombatant” w Legionowie za okres VIII-X.2020  r. Łącznie wartość wsparcia przekazanego pracownikom wyniosła 126.833,50 zł. Przedmiotowy grant składał się również z drugiej części dotyczącej zakupu doposażenia wykorzystywanego do zapewniania w placówce wysokich standardów higienicznych i sanitarnych. Zakupiono pięć dezynfekatorów stojących, 31 naściennych dozowników do płynu, 80 sztuk kombinezonów wielokrotnego użytku oraz pięć termometrów bezdotykowych. Wartość tej części projektu wyniosła 19.529,00 zł, co łącznie daje kwotę 146.362,50 zł wsparcia. Grant nie wymagał wniesienia przez Powiat Legionowski wkładu własnego.
Grant zrealizowano w ramach projektu pn. Wsparcie dla Mazowsza, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój
2014-2020.

Fot. Freepik.com