Dwudniowe świętowanie w Legionowie
17 czerwca 2019
Dwudniowe świętowanie w Legionowie

40. jubileuszowe Dni Legionowa odbyły się 15 i 16 czerwca. Na mieszkańców miasta oraz przybyszy czekała moc atrakcji. Podczas imprezy swoje stoisko miał Powiat Legionowski – współorganizator imprezy, gdzie dla mieszkańców tradycyjnie przygotowano konkurs wiedzy o powiecie.

Ten rok jest dla Legionowa rokiem jubileuszy. Sto lat temu nadano miastu nazwę, a od czterech dekad jego mieszkańcy, samorządowcy oraz partnerzy świętują podczas dorocznego festynu połączonego z koncertem gwiazd.

Panujące upały nie odstraszyły odwiedzających teren DPD Areny, którzy oprócz obejrzenia występów artystów mogli odwiedzić stoiska promocyjne lokalnych instytucji i organizacji oraz gastronomiczne i z zabawkami. Najmłodsi chętnie korzystali z animacji i ogromnych dmuchańców.

Gwiazdami wieczoru byli raper Małpa, Ryszard Rynkowski i Agnieszka Chylińska. Nieco wcześniej widownię rozgrzewali uczniowie szkół muzycznych E.P. Gubała i Yamaha, zespoły Erin, Belcanto i Na Luzie oraz legionowskie Młode Talenty. Nie zabrakło występu Gośki Andrzejewskiej. Drugiego dnia świętowania o dobry humor publiczności zadbali Bartosz Gajda oraz Kabaret Paranienormalni.