Dyscyplina Wołodyjowskiego i Kmicica w Chotomowie
2 lipca 2021

Powiat Legionowski był areną Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w szabli. Zawody odbyły się w Chotomowie. Wzięło w nich udział ponad 300 najlepszych w swoich kategoriach wiekowych szermierzy walczących szablą.

Uczniowski Klub Sportowy Feniks wykorzystał część dotacji Powiatu Legionowskiego na zorganizowanie w Chotomowie Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w szabli. Zawody odbyły się w dniach 5-6 czerwca. W konkurencjach indywidualnych i drużynowych wystartowało ponad 300 szermierzy.

Pierwszego dnia zmierzyli się juniorzy. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Jakub Broniszewski reprezentujący klub MUKS Viktor Warszawa. Klub ten wygrał też męską rywalizację drużynową. Najlepszą juniorką okazała się Julia Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Sosnowiec. Reprezentantki Zagłębia – TMS Sosnowiec – triumfowały również drużynowo.

Drugi dzień zawodów to zmagania młodzieżowców. I znów wśród mężczyzn złoto wywalczył MUKS Viktor Warszawa – zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Szczepanik. Kobiety również nie zaskoczyły – wygrała Zuzanna Cieślar z ZKS Sosnowiec, a drużynowo najwięcej punktów zgromadził TMS Sosnowiec.