Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
30 maja 2024
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego starosta legionowski Roman Smogorzewski składa serdeczne życzenia i podziękowania wszystkim tworzącym rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka oraz placówki rodzinne, a także instytucjom działającym na rzecz rodzicielstwa zastępczego za dotychczasowy trud i poświęcenie.

Osoby, które chciałyby podjąć się pomocy dzieciom pozbawionym czasowo lub trwale opieki rodzicielskiej, zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie, ul. W. Sikorskiego 11, tel.: 22 76 40 140. Jak zostać rodziną zastępczą? Szczegóły TUTAJ

Szanowni  Państwo  Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego składam najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy głębokiego szacunku i wdzięczności za Państwa pracę, zaangażowanie i oddanie. Dziękuję za opiekę, troskę i miłość, którymi każdego dnia obdarowujecie swoich  podopiecznych.  Rodzicielstwo zastępcze to nie tylko akt dobroci, ale przede wszystkim misja, która wymaga ogromnej cierpliwości oraz otwartego serca. Jesteście Państwo filarem, na którym opierają się rozwój, bezpieczeństwo i przyszłość wielu dzieci. Dajecie im stabilność, nadzieję na lepsze jutro i wiarę w siebie. Wychowując dzieci w atmosferze ciepła i akceptacji, tworzycie warunki, w których mogą one odzyskać zaufanie do  dorosłych,  odkryć  swoje  talenty  i  rozwijać  zainteresowania.  Rodziny zastępcze pełnią niezastąpioną funkcję w systemie opieki nad dziećmi, zapewniając wsparcie tam, gdzie biologiczni rodzice z różnych powodów nie są w stanie go zapewnić. Jesteście Państwo ostoją dla dzieci, które doświadczyły trudnych i traumatycznych przeżyć, dając im szansę na normalne, stabilne i szczęśliwe dzieciństwo. To przełoży się na właściwy rozwój emocjonalny i społeczny dzieci, pozwalając  im  wyrosnąć  na  silnych,  znających  swoją  wartość  dorosłych.  Dziękuję Państwu za to, że jesteście, że w swoich sercach znajdujecie miejsce dla dzieci potrzebujących pomocy i że nie szczędzicie sił, aby stworzyć dla nich prawdziwy dom. Życzę wytrwałości i siły, a także satysfakcji i radości. Niech uśmiechy dzieci, ich postępy i  sukcesy  będą  dla  Państwa  największą  nagrodą.