Edukacja regionalna z PIK-iem
13 stycznia 2020
Edukacja regionalna z PIK-iem

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zachęca uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w bezpłatnych spacerach tematycznych w ramach Programu Edukacji Regionalnej. Wycieczki będą realizowane na terenie Legionowa zarówno w tygodniu, w czasie godzin lekcyjnych, jak i popołudniami oraz w weekendy. Podczas spacerów, prowadzonych przez regionalistów, poruszane będą zagadnienie z zakresu historii, geografii, języka polskiego i wiedzy o kulturze. Formułę spotkań można modyfikować i dostosować do realizowanego w danej szkole programu.

Więcej informacji: biuro@pik.legionowski.pl, tel. 517-070-699.

Pierwszy spacer tematyczny odbył się 10 stycznia. Robert Nowiński – członek Towarzystwa Przyjaciół Legionowa – opowiedział uczniom ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie, gdzie na terenie ich miasta miały miejsce wydarzenia związane z Powstaniem Warszawskim