Egzamin z dojrzałości
30 kwietnia 2019
Egzamin z dojrzałości

Z końcem kwietnia tegoroczni absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły średniej i przystąpili do egzaminów maturalnych.

Także w szkołach prowadzonych przez Powiat Legionowski odbyły się uroczystości związane z wręczeniem świadectw oraz wyróżnień i nagród dla najlepszych uczniów. Nagrodzono nie tylko tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, ale także tych aktywnie uczestniczących w życiu szkolnym i godnie szkołę reprezentujących na zewnątrz. To wyjątkowy moment nie tylko dla abiturientów, ale również dla ich rodziców, którzy z przejęciem obserwowali swoje latorośle u progu dorosłości oraz nauczycieli, wyprawiających w świat kolejne pokolenie młodych ludzi.

Do tegorocznych egzaminów maturalnych przystąpiło 146 uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie, 40 uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie oraz 17 uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Serocku. Tuż przed pierwszym egzaminem z języka polskiego niektóry nie ukrywali stresu, inni wręcz przeciwnie. –  Czuję się bardzo dobrze i pewnie. Staram się podejść do egzaminów na spokojnie. Nie uczyłem się zbyt wiele wychodząc z założenia, że systematyczna nauka przez ostatnie trzy lata teraz zaprocentuje. Z przedmiotów rozszerzonych wybrałem biologię oraz język angielski. Planuję zdawać na Akademię Wychowania Fizycznego lub na psychologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - powiedział Dominik Rocki z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie.

Wszystkim zdającym życzymy powodzenia i jak najlepszych wyników.