EKOrywalizacja, która się opłaca
29 stycznia 2024
EKOrywalizacja, która się opłaca

Powiatowy konkurs "Myśl globalnie, działaj lokalnie. Segregujesz zyskujesz" odbył się już po raz piąty. Jego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej, kształtowanie właściwych nawyków oraz promowanie segregowania odpadów.

Każda kolejna edycja konkursu coraz mocniej angażuje uczestników, czyli uczniów i nauczycieli z placówek prowadzonych przez Powiat, do selektywnej zbiórki makulatury, baterii oraz plastikowych nakrętek. Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu poznaliśmy rezultaty tych zmagań. Szkoły, uczniowie i opiekunowie, którzy zabrali najwięcej odpadów, otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe.

W tej edycji konkursu zebrano łącznie 11 469,9 kg makulatury, 448,7 kg baterii oraz 1 534,05 kg nakrętek. W kategorii „Najlepsza placówka oświatowa” zwyciężył Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. "Najlepszym uczniem" okazał się Daniel Komorowski (PZSP w Legionowie). Natomiast "Najlepszym opiekunem" okrzyknięto Annę Borkowską (PZSP w Legionowie). Gratulujemy!

WYNIKI KONKURSU

NAJLEPSZA PLACÓWKA OŚWIATOWA
I miejsce - Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie
II miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym