Gałązka rozmarynu na 100 – lecie
8 września 2018
Gałązka rozmarynu na 100 – lecie

W powiecie odbywa się wiele wydarzeń społecznych, kulturalnych i sportowych organizowanych pod szyldem 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Jednym z nich było przestawienie teatralne „Gałązka rozmarynu” w wykonaniu nieporęckiego Teatru Obrzędowego, które zaprezentowano 8 września w Legionowie.

Spektakl ukazuje genezę i narastanie dążeń niepodległościowych w społeczeństwie polskim, z uwzględnieniem wszelkich różnic politycznych, obyczajowych, społecznych, a nawet językowych. To widowisko o powstawaniu Legionów Polskich. Służy również budowaniu legendy marszałka Piłsudskiego, chociaż jego postać nie występuje w przedstawieniu.

Publiczność nagrodziła przedstawienie gromkimi brawami. Nieporęcki Teatr Obrzędowy amatorski jest tylko z nazwy. Jego członkowie prezentują wysoki poziom umiejętności aktorskich, a spektakle w ich wykonaniu ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Teatr powstał pięć lat temu przy nieporęckim Gminnym Ośrodku Kultury z chęci powrotu do korzeni, krzewienia starodawnej tradycji i kultury ludowej oraz integracji międzypokoleniowej.

Na wieczór zaprosili Powiat Legionowski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie.

Spektakl „Gałązka Rozmarynu” w wykonaniu Teatru Obrzędowego pięknie wpisał się w obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości, organizowane na terenie powiatu