Zdjęcie przedstawia formalne spotkanie, związane z przygotowaniami do nowego roku szkolnego. Dyrektorzy szkół i władze samorządowe. W centrum uwagi znajduje się mężczyzna w jasnym garniturze, który stoi i przemawia do zebranych osób. Wokół stołu siedzi kilka osób, w tym kobiety i mężczyźni. Na stole znajdują się butelki z wodą mineralną oraz dokumenty. Spotkanie ma charakter oficjalny i dotyczy omawiania ważnych spraw związanych z organizacją pracy w nadchodzącym roku szkolnym. W tle na ścianie  widać herb Powiatu Legionowskiego. Pomieszczenie jest prosto urządzone, z jasnymi ścianami i standardowym wyposażeniem biurowym, takim jak szafki i zegar na ścianie.
26 sierpnia 2024
Gotowi na nowy rok szkolny

Stan gotowości do rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz kwestie organizacyjne zostały omówione podczas spotkania z dyrektorami szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski, które zorganizowano 26 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie.

W trakcie spotkania zostały omówione kwestie organizacji roku szkolnego, podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa, zatrudnianie nauczycieli, zmiany w prawie oświatowym, szczególną uwagę zwrócono na standardy ochrony małoletnich, wyniki egzaminów maturalnych oraz sporządzanie aneksów do arkuszy organizacyjnych na rok szkolny 2024/2025. Rozmawiano również o wyzwaniach, jakie stoją zarówno przed dyrektorami, pracownikami, uczniami, rodzicami oraz organem prowadzącym w ciągu najbliższych miesięcy nauki.

Omówiono także rekrutację do klas pierwszych. Utworzono siedem oddziałów w liceach ogólnokształcących (dwa w LO im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym i pięć w LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie), trzy oddziały w technikach (dwa w PZSP im. J. Siwińskiego w Legionowie i jeden w PZSP im. W. Wolskiego w Serocku)
oraz cztery oddziały w branżowych szkołach I stopnia (dwa w PZSP w Legionowie i dwa w PZSP w Serocku). Technika kształcą w takich zawodach, jak: technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik organizacji turystyki i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W przypadku szkół branżowych są to oddziały wielozawodowe.

Łącznie klasach pierwszych w szkołach prowadzonych przez Powiat Legionowski przygotowano 430 miejsc, a ogółem w roku szkolnym 2024/2025 będzie się w nich kształcić 2 266 uczniów w 77 oddziałach. Natomiast do Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie uczęszczać będzie 168 uczniów.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dyrektorów wszystkie placówki są przygotowane do rozpoczęcia pracy.