Plakat informacyjny do wydarzenia
26 sierpnia 2025

III Kapitalni Społecznie HUB - zaproszenie do udziału

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji międzysektorowych spotkań pn. III KAPITALNI SPOŁECZNIE HUB – współpraca ngo, która się opłaca, w dniu 17 września 2025 r. (środa) w godz. 17:00–19:00 w Centrum Integracji i Organizacji Pozarządowych, przy ul. 3 Maja 28 w Legionowie.

Partnerami wydarzenia są: Miasto Legionowo, Powiat Legionowski, Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie, Powiatowa Izba Gospodarcza  w Legionowie oraz Poczytalnia  w Legionowie, Fundacja Kapitalni Społecznie - współorganizator. Patronat medialny zapewnia portal ngo.pl.

Tegoroczna edycja odbywa się w wyjątkowym momencie – poprzedza Święto Organizacji Pozarządowych 2025, które już 20 września zgromadzi mieszkańców, liderów i wolontariuszy pod hasłem „Razem możemy wszystko!”. Organizatorzy chcą, aby rozmowy i warsztaty w ramach HUB-u stały się praktycznym przygotowaniem do tego święta - pokazaniem, że siła organizacji społecznych tkwi w współpracy i wzajemnym wspieraniu się, zarówno wewnątrz sektora, jak i w partnerstwie z samorządem oraz biznesem.

KAPITALNI SPOŁECZNIE HUB” to przestrzeń dla tych, którzy wierzą, że współdziałanie daje większe efekty niż działania w pojedynkę – zarówno w obszarze społecznym, jak i gospodarczym.

Wydarzenie dedykowane jest:
•    lokalnym organizacjom pozarządowym, które chcą wzmacniać swoje kompetencje, budować sieci współpracy i skuteczniej angażować mieszkańców,
•    samorządom gminnym i powiatowym, które poszukują sprawdzonych mechanizmów współdziałania z trzecim sektorem i angażowania społeczności,
•    przedsiębiorcom, którzy chcą realizować odpowiedzialność społeczną (CSR), podejmować partnerstwa z ngo i samorządami oraz mieć realny wpływ na pozytywne zmiany lokalne.

Cele spotkania:
•    wzmocnienie kompetencji w zakresie budowania partnerstw i współpracy międzysektorowej,
•    wymiana doświadczeń i dobrych praktyk z regionu,
•    refleksja nad rolą ngo jako współtwórców lokalnych polityk publicznych,
•    przygotowanie do aktywnego udziału w Święcie Organizacji Pozarządowych.

Program:
• 17:00-17:30 – Wprowadzenie do roli NGO we współpracy międzysektorowej & prezentacja dobrych praktyk – Angelika Pasek-Gilarska, Naczelnik Wydziału ds. Społecznych i Zdrowia, Urząd Miasta Legionowo.
• 17:30–19:00 – Warsztat: międzysektorowa współpraca i dialog – Aneta Kowalewska i Przemysław Cichocki, eksperci ds. współpracy lokalnej.

Każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat potwierdzający zdobycie kompetencji w zakresie dialogu obywatelskiego i współpracy lokalnej.

Rejestracja do 10.09.2025 r.: Formularz rejestracyjny