Kierowco -zwolnij
9 września 2020
Kierowco -zwolnij

Aby poprawić bezpieczeństwo, w dwóch lokalizacjach Powiat Legionowski ustawił znaki ograniczające prędkość do 40 km/h oraz ostrzegające o intensywnym ruchu pieszych po jezdni. Znaki pojawiły się na drodze powiatowej nr 1809W ul. Sosnowa i ul. Grunwaldzka w Gąsiorowie oraz na drodze powiatowej nr 1809W ul. Serocka i ul. Nadbużańska w Kani Nowej.

Brak pobocza i chodników sprawiają, że piesi w tych lokalizacjach poruszają się skrajem jezdni. Stwarza to zagrożenie dla ich bezpieczeństwa, szczególnie po zmroku. Na wniosek gminy Serock, Powiat uporządkował istniejące oznakowanie, wymieniając lub usuwając stare oraz montując nowe znaki ograniczające prędkość i zwracające uwagę kierowców na pieszych.