Zdobądź odznakę Szlaku
9 września 2020
Zdobądź odznakę Szlaku

Jesienna, słoneczna aura zachęca do spacerów i jazdy na rowerze. Zapraszamy więc całe rodziny do skorzystania z trzech  tras turystycznego patriotycznego szlaku "Polski Walczącej", które wiodą przez wszystkie gminy powiatu legionowskiego. Do zdobycia brązowe, srebrne i złote odznaki.

Szlak podzielony jest na trasy: czarną, czerwoną i zieloną. W poznawaniu historii na trasach pomoże 50 tablic opisujących najważniejsze miejsca i wydarzenia związane z walką o niepodległość.

Bezpłatne książeczki przeznaczone do rejestracji i późniejszej weryfikacji pokonanej trasy oraz mapy szlaku można odebrać w starostwie powiatowym, w Wydziale Kultury i Promocji (V piętro, pok. 505)  oraz w Punkcie Informacji Turystycznej w Legionowie (budynek dworca) lub w Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie przy ul. Sowińskiego 15.

Dla osób spoza powiatu legionowskiego istnieje możliwość wysłania książeczek pocztą, do uzgonienia telefonicznie: 22 76 40 596, 22 76 40 556, 22 76 40 554, lub mailowo: m.kraszewski@powiat-legionowski.pl, m.kosewska@powiat-legionowski.pl

Jeśli turysta korzysta ze zorganizowanej wycieczki, wpis do książeczki może poczynić np. przewodnik. Można również potwierdzać odwiedzenie miejsca pamięci poprzez pieczątkę instytucji będącej w pobliżu. Najłatwiejszą formą weryfikacji jest jednak prowadzenie dokumentacji fotograficznej.

Zapraszamy na stronę: www.szlak.powiat-legionowski.pl oraz stronę Facebook https://www.facebook.com/SzlakPatriotyczny

Szlak dostępny jest także w aplikacji mobilnej „Powiat Legionowski”, którą bezpłatnie można pobrać z GooglePlay lub AppStore.

Zachęcamy do przesyłania relacji z Państwa wycieczek, które możemy zamieścić na stronie Facebook w wiadomości do strony Facebook lub na maila: m.kosewska@powiat-legionowski.pl, m.kraszewski@powiat-legionowski.pl w formie linka do udostępnienia, bądź zdjęć i załączonego opisu.

Uwaga! Wydłużono wydawanie odznak bezterminowo.

 

 

Pliki do pobrania: