Kino Otwarte na Sztukę online - "Serce psa"
19 października 2021
Kino Otwarte na Sztukę online - "Serce psa"

W październikowym KINIE OTWARTYM na sztukę obejrzymy wspólnie niezwykły film "Serce psa" autorstwa Laurie Anderson ‒ amerykańskiej artystki performatywnej, kompozytorki, wokalistki, instrumentalistki, pisarki, poetki i fotografki. Artystki niebywale wszechstronnej.

Seans online transmitowany będzie 28 października o godz. 19.00 godz., a po nim o godz. 20.30 odbędzie się rozmowa z gościem - Martą Chrzczanowicz - antropozoolożką i zoopsycholożką, autorką bloga na temat zwierzęcych postaci w kinie (www.filmowezwierzeta.com).

Zapraszamy PIK na profilu FB (www.facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury).

Osoby zainteresowane seansem prosimy o przesłanie maila o treści: "PIES" na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 27 października.

„Serce psa” to medytacyjna podróż w wewnętrzny świat artystki, pełna muzyki, nowojorskich pejzaży i snów. Anderson dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat życia i śmierci, nauk buddyzmu, a także wspomina związki z najbliższymi jej ludźmi i zwierzętami. Zaskakujący i nowatorski, niezwykły hołd dla męża Lou Reeda i ukochanej terierki Lolabelle, premierowo pokazywany w konkursie festiwalu filmowego w Wenecji 2015”. (materiały dystrybutora)