Kino Otwarte na Sztukę online - ""The Square""
19 listopada 2021
Kino Otwarte na Sztukę online - ""The Square""
Listopadowym seansem KINA OTWARTEGO na sztukę Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie będzie zdobywca Złotej Palmy na festiwalu w Cannes ‒ "The Square" w reżyserii Rubena Östlunda!
 
To zabawna, autoironiczna historia dyrektora muzeum sztuki nowoczesnej w Sztokholmie, amerykańskiej dziennikarki, pewnego chłopca i człowieka-małpy...
 
„Pełen energii i prowokacyjny film analizujący granice politycznej poprawności, wolności twórczej i wolności słowa w dzisiejszym świecie”. (The Hollywood Reporter)
 
„«The Square» jest (...) właśnie takim filmem, na jaki czekałem na tegorocznej imprezie. Nietuzinkowym, zabawnym i lekkim, będąc przy tym także ciekawym i ostrym komentarzem społecznym. Obrazem, o którym naprawdę chce się dyskutować, bo i jest o czym”. (FILM.com.pl)
 
Gościem rozmowy po filmie będzie znany widzom KINA OTWARTEGO na sztukę kurator, krytyk sztuki i publicysta STACH SZABŁOWSKI.
 
ZAPRASZAMY!: 25 listopada 2021 r., godz. 19.00 seans online „The Square”, godz. 21.30 rozmowa ze Stachem Szabłowskim na profilu FB PIK (www.facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury).
 
Osoby zainteresowane seansem prosimy o przesłanie maila o treści: "KWADRAT" na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 24.11.2021 r.٭
 
٭Należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html.