Remonty na bieżąco
19 listopada 2021
Remonty na bieżąco

W trzech z prowadzonych przez Powiat placówkach oświatowych przeprowadzono remonty, które poprawiły bezpieczeństwo użytkowania, funkcjonalność oraz estetykę pomieszczeń. Na ten cel przeznaczono łącznie 400 555,69 zł.

W Powiatowym Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie wyremontowano hol  na parterze budynku, wymieniono drzwi i oświetlenie na typu LED. W pracowni gastronomicznej położono nową posadzkę z płyt gresowych. Wykonane zostały nowa linia zasilająca rozdzielnię w pracowni wraz z montażem rozdzielni oraz instalacja elektryczna z wymianą osprzętu i oświetlenia na typu LED. Na pierwszym piętrze budynku wykonano remont toalety dla personelu oraz zaadaptowano pomieszczenie na pralkę automatyczną. W pracowni komputerowej wymieniono wykładzinę podłogową na antystatyczną oraz wykonano malowanie ścian i sufitu oraz zamontowano klimatyzację. Koszt zadania to 227 325,31 zł.

W Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie wykonano malowanie stołówki uczniowskiej – wydzielono drzwiami oraz wyremontowano pomieszczenie dla intendenta, wymieniono okno. Ponadto wymieniono drzwi do sekretariatu, wykonano malowanie holu przy schodach na półpiętrze i pomalowano ściany łazienki na parterze. Koszt tych prac wyniósł 44 877,80 zł.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej zyskało wyremontowany hol i korytarz na piętrze, w którym wymieniono drzwi i oświetlenie, a filary obłożono płytą meblową. W pokoju nauczycielskim ułożono wykładzinę homogeniczną PCV, wykonano malowanie ścian i sufitów, wymieniono oświetlenie na typu LED oraz zamontowano rolety w oknach. Na zewnętrznych schodach ewakuacyjnych, od ulicy Dietricha, wymieniono zniszczoną okładzinę z płytek gresowych na okładzinę z żywicy. Realizacja zadania kosztowała 128 352,58 zł.

Odbiory techniczne remontów przebiegły bez zastrzeżeń. Uczniowie oraz pracownicy placówek mogą już bez przeszkód korzystać z odświeżonych pomieszczeń.