Kino Otwarte "Sonata"
24 marca 2022
Kino Otwarte "Sonata"

Z okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu Powiatowa Instytucja Kultury zaprasza na kwietniowy pokaz specjalny w Kinie Otwartym.

Obejrzymy wspólnie film będący laureatem Nagrody Publiczności FPFF w Gdyni, dramat biograficzny „Sonata”, ukazujący życie utalentowanego muzyka Grzegorza Płonki, zwanego Beethovenem z Murzasichla, u którego początkowo niesłusznie zdiagnozowano autyzm.

Michał Sikorski, filmowy Grzegorz Płonka, otrzymał za swój aktorski debiut w „Sonacie” nagrodę na FPFF w Gdyni. W role rodziców głównego bohatera wcielili się Małgorzata Foremniak i Łukasz Simlat.

„Ktoś powiedział, że «Sonatę» wyróżniają «lekkość, humor i wielka czułość». Ja myślę, że coś więcej: głęboki personalizm, wrażliwość i ukazanie świata z perspektywy jednego, konkretnego, odrzucanego człowieka. Dla tego typu filmów warto w tym marnym, niepewnym czasie udać się do kina”.  (z recenzji Damiana Jankowskiego dla Filmweb)

Gościem rozmowy po seansie będzie Sylwia Dylewska – psycholog dzieci i młodzieży, pracująca z pacjentami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

„Sonata”, seans w ramach XI Dni Osób z Niepełnosprawnościami 2022 Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego, kino Helios Legionowo, 7 kwietnia 2022 r., godz. 19.00.

Bezpłatne wejściówki będą do odebrania w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie przy ul. Sowińskiego 15 od 28.03.2022 r. od godziny 17.00.