Zaczarujmy świat na niebiesko
31 marca 2022
Zaczarujmy świat na niebiesko

Zbliża się kwiecień, obchodzony na całym świecie jako „Miesiąc wiedzy na temat autyzmu”. W związku z tym Przedszkole Specjalne w PZSiPS w Legionowie, w imieniu organizatorów XI Dni Osób z Niepełnosprawnościami 2022 Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego, zapraszają do udziału w akcji "Razem dla autyzmu" pod patronatem Starosty Legionowskiego, organizowanej z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, obchodzonego 2 kwietnia.

2 kwietnia załóżmy niebieski element garderoby - symbol solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm. Podświetlmy budynki na kolor niebieski.

Zachęcamy do przygotowania własnych akcji, do organizacji działań edukacyjnych  szkoły i przedszkola, które pozwolą budować wśród dzieci i młodzieży postawę otwartą na inność i uwrażliwią na odmienność osób z autyzmem.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatym kalendarzem imprez w ramach obchodów XI Dni Osób z Niepełnosprawnościami 2022 Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego https://powiat-legionowski.pl/kultura/dni-osob-z-niepelnosprawnosciami/xi-dni-osob-z-niepelnosprawnosciami