Klub Podróżnika "W 80 dni dookoła..." - Ganges - z biegiem świętej rzeki
12 marca 2021
Klub Podróżnika "W 80 dni dookoła..." - Ganges - z biegiem świętej rzeki
Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprasza wszystkich miłośników podróży na spotkanie Klubu Podróżnika "W 80 dni dookoła..." - GANGES - Z BIEGIEM ŚWIĘTEJ RZEKI.
 23 marca 2021 r. (wtorek) gośćmi wydarzenia będą Państwo Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie .

Link do pokazu zostanie zamieszczony o godzinie 19:00 na profilu FB, YouTube oraz naszej stronie www Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie.

-----
Ganges jest niezwykłą rzeką. Od ilości wody, którą niesie rzeka zależą losy milionów mieszkających nad nią ludzi. Ale przede wszystkim uważana jest przez wyznawców hinduizmu za świętą rzekę - boginię. Pielgrzymi z całych Indii przybywają do miejsc położonych nad brzegami Gangi aby wykąpać się w jej wodach.
O zachodzie słońca puszczają na rzekę migoczące lampki, które unoszą się z jej nurtem. Podążymy ich śladem od źródeł wypływających z himalajskich lodowców aż do Zatoki Bengalskiej.