Komunikacja międzysektorowa w Wieliszewie
12 grudnia 2023
Komunikacja międzysektorowa w Wieliszewie

„Tworzenie skutecznej komunikacji w ramach współpracy międzysektorowej w Gminie Wieliszew” to tytuł i zarazem temat warsztatów, które odbyły się wczoraj w Ośrodku Kultury w Wieliszewie. Spotkanie to kontynuacja debaty rozpoczętej podczas I Forum Współpracy Międzysektorowej Powiatu Legionowskiego, które odbyło się  27 października br. w Starostwie Powiatowym w Legionowie.

Na zaproszenie wójta gminy Wieliszew Pawła Kownackiego w warsztatach wzięli udział przedstawiciele samorządu,  lokalni przedsiębiorcy oraz wieliszewskie organizacje pozarządowe. Warsztaty zostały przygotowane przez przewodniczącą KGW „Kałuszyńskie Smaki” Angelikę Pasek-Gilarską, dyrektor Powiatowego Centrum Integracji Społecznej Dorotę Wróbel-Górecką oraz Prezeskę Fundacji Instytut Wolontariatu Pracowniczego Izabelę Dyakowską.

Uczestnicy postawili sobie za zadanie diagnozę celów, potrzeb oraz wzajemnych oczekiwań poszczególnych sektorów społecznych, a kontekstem dla tych rozważań były zmiany społeczne, szczególnie zmiana struktury mieszkańców w gminie Wieliszew i wyzwania, jakie stawiają one przed samorządem gminnym.

Dyskusja podczas warsztatów zaowocowała wypracowaniem poprzez poszczególne grupy wniosków, które nie tylko wzbogacą przygotowywany w powyższym zakresie raport, ale również ułatwią w przyszłości podejmowanie skutecznych działań dla dobra lokalnej społeczności. Służyć temu mają mi.in. kolejne spotkania grupy oraz zachęcanie innych firm i organizacji do włączenia się  we wspólne działania.

zdjęcia: Ośrodek Kultury w Wieliszewie