Konkurs plastyczny „Mój dom”
5 kwietnia 2019
Konkurs plastyczny „Mój dom”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie ogłasza konkurs plastyczny pn. „Mój dom”, który odbywa się pod patronatem Starosty Legionowskiego Roberta Wróbla.

W konkursie może wziąć udział każde dziecko w wieku od 3 lat (od dnia ukończenia 3 roku życia) do lat 18 (do dnia ukończenia 18 roku życia) umieszczone w rodzinnej pieczy zastępczej zamieszkałe na terenie powiatu legionowskiego.

Konkurs organizowany jest w związku z przypadającym w dniu 30 maja Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Ideą konkursu jest pokazanie, poprzez stworzenie pracy plastycznej, jak dzieci z rodzin zastępczych powiatu postrzegają dom – jako miejsce schronienia, przystań, ostoję, trwałość, bezpieczeństwo, twierdzę, mieszkanie, tradycję, zakorzenienie, gniazdo rodzinne, gościnność. Co dla nich jest najważniejsze, co doceniają, jak w ich oczach jawi się dom, do którego zawsze będą powracać. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w trakcie majowej sesji Rady Powiatu w Legionowie, podczas której nastąpi uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu.

Ragulamim  oraz karta zgłoszeniowa znajdują się w załacznikach na końcu tego artykułu.

Pliki do pobrania: