Konkurs z historią
22 listopada 2023
Konkurs z historią

Znamy już laureatów Ogólnopowiatowego Konkursu „Legiony a niepodległość Polski w latach 1914 - 1918. Rola Józefa Piłsudskiego”.

Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowany jest przez Powiatowy Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. J. Siwińskiego w Legionowie od 1998 roku. Ma na celu zainteresować młodzież historią, ukazać związki między przeszłością Legionowa a historią Polski i całego narodu oraz kształtować postawy patriotyczne i kultywować pamięć o Legionach. W tegorocznej edycji konkursu, której uroczyste podsumowanie odbyło się 22 listopada w Muzeum Historycznym w Legionowie, wzięli udział uczniowie z czterech szkół: LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie, II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie, PZSP im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku, PZSP im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie. Pierwsze miejsce zajęła Helena Piejko z II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie, na drugim znaleźli się ex aequo Damian Majewski z II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie i Amelia Ptaszyńska-Kolary z LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie, a na trzecim miejscu uplasowała się Daria Brodowska z PZSP im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie.
Serdecznie gratulujemy.