Konkurs z prawem
8 grudnia 2020
Konkurs z prawem

Znamy już laureatów konkursu plastycznego „Moje prawa, moje obowiązki”, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji zadań z zakresu edukacji prawnej zgodnie z zapisami ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. Miał na celu zapoznanie dzieci z ich prawami, obowiązkami i przywilejami, upowszechnienie wiedzy o Konwencji Praw Dziecka, rozwijanie wyobraźni oraz ekspresji plastycznej oraz szerzenie wiedzy z zakresu prawa. W rywalizacji mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy zgodnie z tematyką konkursu w dowolnej technice plastycznej z użyciem dowolnych materiałów.

W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajęła Lena Karaś, w kategorii klas 4-6 na podium stanęła Oksana Mąka, a najlepiej ocenioną pracę w kategorii klas 7-8 wykonał Marcin Krasny. Serdecznie gratulujemy.