Krwiodawcy na galowo
13 czerwca 2022
Krwiodawcy na galowo

Uroczysta gala z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy odbyła się 10 czerwca w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku i była okazją do wyróżnienia krwiodawców oraz działaczy zaangażowanych w ideę honorowego dawstwa krwi.

Gośćmi spotkania byli m.in. przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, placówek oświatowych, Ministerstwa Rozwoju i Technologii i koordynatorzy oddziałów Klubu HDK Legion.

Podczas wydarzenia zaprezentowano działalność Klubu HDK Legion przez ostatnie 8 lat. Prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Legion - Robert Kowalewski mówił o wsparciu ze strony urzędów, dzięki któremu realizowanych jest wiele projektów promujących ideę krwiodawstwa oraz działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych. Podkreślono znaczenie misji i roli krwiodawców w społeczeństwie.

Wyróżniono wielu krwiodawców, wolontariuszy i działaczy HDK Legion, ale także urzędników, dowódców jednostek, szkoły i przedszkola wspierające promocję i edukację krwiodawstwa. Odznaczenia „Serce Legionu” przyznano staroście legionowskiemu Sylwestrowi Sokolnickiemu, wicestaroście Konradowi Michalskiemu, członkom Zarządu Powiatu Przemysławowi Cichockiemu, Grzegorzowi Kubalskiemu i Arturowi Stankiewiczowi oraz radnemu Rady Powiatu Piotrowi Chorosiowi. Odznaczenie to nadawane jest przez Klub Honorowych Dawców Krwi Legion wszystkim, dla których życie, zdrowie ludzkie i poczucie najwyższych wartości są bezcenne. Certyfikatem Legionu będącym z podziękowaniem za współpracę, propagowanie idei krwiodawstwa i działania edukacyjne w tym zakresie uhonorowano m.in. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie, Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym, PZSP im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie oraz PZSP im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku.

Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Legionowski.