Książki w obiegu
15 maja 2023
Książki w obiegu

Czytelnicy ponownie mieli okazję odświeżyć swoje domowe biblioteczki, jednocześnie pozbywając się przeczytanych już książek. I jak się okazało, chętnie z tej możliwości skorzystali.  Akcja „Książka w (o)biegu”, organizowana przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie, odbyła się 13 maja na terenie przyległym do powiatowej biblioteki. Towarzyszyły jej warsztaty plastyczne dla dzieci.

Idea przedsięwzięcia sprowadza się do bezgotówkowej wymiany książek. Uczestnicy przekazują do dziesięciu pozycji i w zamian mogą zabrać ze sobą tyle samo tytułów, ile przynieśli. Wybór był ogromny – książki historyczne, kucharskie, biografie, beletrystyka, kryminały oraz literatura dziecięca, więc każdy znalazł coś dla siebie. W akcji wzięło udział ponad 50 osób i wymieniono czterysta książek. Wśród uczestników rozlosowano upominki.