Powiatowy Dzień Strażaka
12 maja 2023
Powiatowy Dzień Strażaka

12 maja na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowego Dnia Strażaka.

W obchodach udział wzięli przedstawiciele Straży Pożarnej, władz samorządowych, służb mundurowych i instytucji, a przede wszystkim strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu legionowskiego. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń, medali, nagród i awansów na wyższe stopnie służbowe. Starosta legionowski za pełną gotowość do niesienia pomocy, niezłomność, konsekwencję i godny naśladowania upór w działaniu nagrodził wyróżniających się funkcjonariuszy z legionowskiej strażnicy, dziękując im za poświęcenie i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Podczas obchodów ślubowanie złożyli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wydarzeniu towarzyszył pokaż sprzętu pożarniczego.

Na uroczystości Powiat Legionowski reprezentowali starosta legionowski Sylwester Sokolnicki, przewodniczący Rady Powiatu Leszek Smuniewski oraz wicestarosta legionowski Konrad Michalski.