Kultura w sieci
26 października 2020
Kultura w sieci

Powiatowa Instytucja Kultury po raz kolejny zorganizowała swoje topowe wydarzenia w wersji online. Chętnych do udziału w „Kinie Otwartym” i spotkaniu „Klubu Podróżnika” nie brakowało.

Gdy spotkania w szerszym gronie są niewskazane, z pomocą przychodzi technologia. Wiele wydarzeń kulturalnych, spotkań, prezentacji i prelekcji przeniosło się do Internetu. Nie inaczej było w przypadku cieszących się dużym zainteresowaniem wydarzeń organizowanych przez legionowski PIK.

W październiku chętni mogli wysłuchać relacji z wypraw Joanny Nowak w Klubie Podróżnika "W 80 dni dookoła..." Spotkanie nosiło tytuł "6 lat przez świat, czyli o podróży samotnej mamy i córki". Widzowie poznali szczegóły podróży, która z trzymiesięcznej wycieczki do Peru zmieniła się w sześcioletnią wyprawę przez kontynenty, kraje, religie i kultury. Relacji towarzyszyły zdjęcia oraz film. Uczestnicy chętnie komentowali spotkanie i zadawali podróżniczce pytania.

Miłośnicy kina mieli natomiast możliwość spędzenia wieczoru z filmem "Tam gdzieś musi być niebo" w reżyserii Elii Suleimana. Palestyński kandydat do Oscara był kolejną propozycją w cyklu Kino Otwarte. Seans poprzedziło wprowadzenie dziennikarki filmowej Magdaleny Felis. Tę pełną empatii, humoru i głębokiego humanizmu autoironiczną opowieść o palestyńskiej tożsamości oraz próbie ucieczki od niej obejrzało blisko 90 osób zgromadzonych przed ekranami w zaciszu własnych domów.

fot. Archiwum Joanny Nowak