Kwiaty na Szlaku
2 grudnia 2020
Kwiaty na Szlaku

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości Powiat Legionowski udekorował chryzantemami miejsca pamięci znajdujące się na Szlaku Polski Walczącej.

Kwiaty, przekazane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która odkupiła je od poszkodowanych producentów i sprzedawców w ramach akcji pomocy przedsiębiorcom, ozdobiły ponad sto mogił i pomników. Zapalono również znicze, oddając hołd bohaterom. Na powiatowym Szlaku Polski Walczącej znajduje się ponad osiemdziesiąt miejsc upamiętniających walkę Polaków o niepodległość – zaczynając od okresu, w którym nasz kraj stracił wolność w wyniku rozbiorów, poprzez powstania narodowo-wyzwoleńcze, okupację hitlerowską, stalinowskie prześladowania, na zakończonej sukcesem walce NSZZ „Solidarność” o odzyskanie suwerenności kończąc.