Legionowo malowane
11 czerwca 2024
Legionowo malowane

„Legionowo naszych marzeń. Stwórzmy je razem” to temat przewodni integracyjnego pleneru malarskiego „Chodź, pomaluj mój świat” zorganizowanego w legionowskim Parku Zdrowia w ramach obchodów XIII Dni Osób z Niepełnosprawnościami Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego. Wzięli w nim udział laureaci konkursu plastycznego Przeglądu Twórczości XIII Dni Osób z Niepełnosprawnościami. Tak jak w ubiegłym roku uczestnicy tworzyli pod kierownictwem artystycznym malarki Barbary Retmaniak. W przybory malarskie wyposażyło ich Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie, pomocy organizacyjnej udzielili pracownicy MOK Legionowo oraz fundacja „Promień Słońca”. Artyści mogli liczyć na wsparcie rodzin i wolontariuszy. Obrazy malowane były na płótnie rozciągniętym wokół drzew. Ich praca zostanie zaprezentowana na wystawie poplenerowej.