Lekcja przyrody w lesie
8 listopada 2022
Lekcja przyrody w lesie

Pracownicy starostwa powiatowego w Legionowie zaprosili uczniów III klasy Szkoły Podstawowej w Janówku Pierwszym na lekcję przyrody w plenerze.

Podczas lekcji przyrody prowadzonej przez pracowników referatu zarządzania środowiskiem starostwa powiatowego w legionowie uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej w Janówku Pierwszym w praktyce poznali specyfikę pracy leśników oraz osób zajmujących się ekologią. Uczestniczący w zajęciach mogli własnoręcznie zmierzyć szerokość i wysokość drzew, sprawdzić warstwy lasu, poznać gatunki roślin, dowiedzieć się o zasadach zachowania wobec dzikich zwierząt. Ciekawym ćwiczeniem było oznaczanie drewna metodą stosowaną przez leśników. Po lekcji uczniowie poprosili prowadzących, aby w przyszłości zorganizowali dla nich dłuższe tego typu zajęcia, połączone ze szkołą przetrwania.