Maluchy pierwszej pomocy - Zdrowie w Bajce 2018
30 listopada 2018
Maluchy pierwszej pomocy - Zdrowie w Bajce 2018

W dniach 26-28 listopada br. dzieci z powiatowych szkół i przedszkoli już po raz dziesiąty rywalizowały w konkursie teatralnym „Zdrowie w Bajce”.

Konkursowa rywalizacja tradycyjnie odbyła się w sali widowiskowej legionowskiego ratusza. Wzięło w niej udział 38 grup z placówek przedszkolnych i szkolnych. Uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe, w ramach których prezentowali autorskie występy o tematyce zdrowotnej. Mali artyści podeszli do zadania niezwykle profesjonalnie i kreatywnie, a początkową tremę szybko zastępowały uśmiech i dobra zabawa. Nie bez znaczenia była, dodająca otuchy, obecność wychowawców oraz gorący doping rodziców, którzy troskliwie wspierali swoich podopiecznych i z dumą podziwiali efekty wspólnej, wielotygodniowej pracy. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: Pierwsza pomoc. Prezentacje charakteryzowała kolorowa i bajeczna oprawa z dużą dawką humoru. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe w postaci zabawek i gier.

Konkurs ma na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz pogłębianie świadomości na temat zdrowego trybu życia wśród najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Format cieszy się niesłabnącą popularnością  z uwagi na fakt, że w atrakcyjny sposób łączy ze sobą walory edukacyjne, aktywność artystyczną i dobrą zabawę.
Organizatorami konkursu byli Wydział Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legionowie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie oraz klasa ID Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie.

Najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu o udzielaniu pierwszej pomocy wiedzą wszystko

Laureaci konkursu:

Kategoria „Przedszkola”:
I miejsce – Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Legionowie, Mali ratownicy
II miejsce –Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Kiełpińskiej, Bądźmy odważni
III miejsce –Gminne Przedszkole w Zegrzu Południowym, Zdążyć z pomocą