Mazowieckie Igrzyska Młodzież Szkolnej 2019
17 października 2019
Mazowieckie Igrzyska Młodzież Szkolnej 2019

Kilka tysięcy młodych sportowców rokrocznie bierze udział w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej na terenie powiatu legionowskiego. Zawody rozgrywane są na pięciu etapach, w trzech kategoriach wiekowych.

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej są na etapie rozgrywek powiatowych. Ci, którzy dotarli do tego punktu pokonali przeciwników podczas rywalizacji w szkołach i gminach. Zwycięzcy etapu powiatowego będą nas reprezentowali w fazie rejonowej, która wyłoni uczestników rywalizacji finałowej.

W Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej na terenie powiatu legionowskiego rokrocznie startuje kilkanaście tysięcy uczniów ze szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i liceów. Rozgrywki odbywają się w dyscyplinach: mini piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, unihokej i koszykówka, piłka plażowa, piłka halowa, tenis stołowy, gimnastyka, pływanie indywidualne i sztafetowe, czwórbój lekkoatletyczny, dwubój nowoczesny, dwa ognie, ringo, biegi przełajowe indywidualne i sztafetowe.

Obecna runda MIMS odbywa się na poziomie powiatowym. Kolejnym etapem są zawody międzypowiatowe. Zawodnicy z terenu powiatu legionowskiego walczą w nich z koleżankami i kolegami z powiatów: piaseczyńskiego, wołomińskiego, otwockiego i nowodworskiego. Starostwo funduje naszym reprezentantom transport do miejscowości, gdzie odbywają się rozgrywki międzypowiatowe.

Mazowieckim Igrzyskom Młodzieży Szkolnej patronuje starosta Robert Wróbel. Na poziomie powiatowym i wyższym, rozgrywanym na terenie powiatu legionowskiego, starostwo funduje puchary i dyplomy; finansuje również udział sędziów i ratowników medycznych.