Michał Perl podwójnie najlepszy
2 lutego 2023

Reprezentant Powiatu Legionowskiego Michał Perl po raz kolejny udowodnił, że jest w ścisłej światowej czołówce zimowego pływania. Podczas Mistrzostw Świata federacji IWSA w Słowenii wywalczył aż 7 medali.

Reprezentant Powiatu Legionowskiego Michał Perl wywalczył podwójne zwycięstwo – zarówno w federacji IISA, jak i IWSA – w wyścigu 100 m stylem klasycznym. Jest pierwszym na świecie zawodnikiem, któremu ta sztuka udała się w ciągu jednego roku.

Podczas Mistrzostw Świata w zimowym pływaniu federacji IWSA (International Winter Swimming Association) Michał Perl zdobył aż 7 medali.  Najważniejsze było oczywiście złoto – wywalczył je 3 razy - na dystansach: 25 m stylem dowolnym, 25 m motylkowym oraz 100 m klasycznym. Ponadto trzykrotnie zajął 2. miejsce – w wyścigach na: 25 m stylem klasycznym, 50 m dowolnym oraz 50 m klasycznym. Na koniec odebrał jeszcze medal brązowy za pokonanie 200 m stylem klasycznym.

Mistrzostwa odbyły się na słoweńskim jeziorze Bled. Temperatura wody wynosiła 5 stopni C, natomiast powietrza była bliska 0 stopni C. W zawodach wystartowało 450 zawodników z 31 krajów. Przed swoim udziałem Michał Perl miał starty w mistrzostwach federacji IIWSA, podczas których dwukrotnie bił rekordy świata. Tym razem aż 11 razy musiał wchodzić do lodowatej wody. Ale, jak widać, krótki czas regeneracji między zawodami nie przeszkodził naszemu mistrzowi w udowodnieniu dominacji na pływalni. Mamy przyjemność kolejny raz gratulować Michałowi wspaniałych rezultatów.