Międzypokoleniowe kalambury
12 marca 2024
Międzypokoleniowe kalambury

Po raz kolejny młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie zaprosiła seniorów do wspólnej aktywności.

Wiele mówi się o generacyjnej przepaści i braku wspólnej płaszczyzny między osobami w różnym wieku. Uczniowie z Targowej udowodnili, że dzielący pokolenia dystans to jedynie stereotyp. 6 marca w szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach powiatowego projektu „Trust the Process”. Młodzież i nauczyciele przygotowali dla seniorów z Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zabawy językowe: kalambury, anagramy i krzyżówkę. Wyzwaniem, z którym seniorzy poradzili sobie na szóstkę, było stworzenie opowiadania kryminalnego na podstawie wydrukowanych ilustracji. Spotkanie zacieśniające międzypokoleniowe więzy przebiegało w atmosferze wzajemnego zrozumienia i chęci poznania. O coś dla ciała zadbali uczniowie klasy gastronomicznej, przygotowując poczęstunek.