Mikołajkowe świętowanie
5 grudnia 2022
Mikołajkowe świętowanie

Po raz kolejny Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie zorganizowało imprezę mikołajkową dla osób z niepełnosprawnościami i rodzin zastępczych z powiatu legionowskiego. Spotkanie odbyło się 2 grudnia w auli starostwa.

Podopieczni PCPR mogli poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodze­nia oraz spotkać Świętego Mikołaja. Wydarzenie podzielono na dwie części. Jako pierwsi bawili się podopieczni Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, a następnie dzieci z rodzin funkcjonujących w ramach pieczy zastępczej. O magiczną atmosferę zadbali animatorzy, którzy podczas pełnego atrakcji popołudnia zapewnili zabawę przy muzyce, gry oraz konkursy. Fireshow oraz pokaz gigantycznych baniek mydlanych wywołał nie lada zachwyt. Organizatorzy zapewnili także słodki poczęstunek oraz prezenty, które rozdawał, entuzjastycznie przywitany przez zgromadzonych, najprawdziwszy Święty Mikołaj. Obdarowanych zostało 240 dzieci z rodzin zastępczych i 30 podopiecznych Domu Dziecka z Chotomowa oraz blisko 50 osób z niepełnosprawnościami.